Skiaréna Jizerky

Skiaréna Jizerky znamená propojení ski areálů Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov, v rámci Jizerských hor, jednotným bezdotykovým odbavovacím systémem lyžaře, tedy společným skipasem a skibusem. Skibus mezi ski areály jezdí od zimní sezóny 2011/2012. Skibus jezdí 3x denně na trase Jablonec n/N -Janov n/N – Bedřichov – Severák – Tanvaldský Špičák a zpět. Skibus je určen nejen pro sjezdaře, ale mohou ho využít i běžkaři například při návratu z výletu. Skibus je zdarma pro cestující s kartou hosta Jizerky CARD. Skipasy zakoupené na Tanvaldském Špičáku platí i na Severáku a Bedřichově bez výjimky. Skipas zakoupený na Severáku platí i na Bedřichově a naopak. V ceně tří- a vícedenního skipasu zakoupeného na Severáku či Bedřichově je jeden den lyžování na Tanvaldském Špičáku.

V roce 2018 jsme na Tanvalsdkém Špičáku II postavili druhou lanovou dráhu. Jedná se o repasovanou odpojitelnou 4 sedačku s bublinou od firmy Leitner.

Ski areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov nabízí v rámci Jizerských hor celkem 17km sjezdovek, 20 lyžařských vleků, 2 lanové dráhy a 3 pohyblivé koberce.