Jizerské hory

Dovolená se vším všudy? Vydejte se do Jizerských hor!


Chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou v netknuté přírodě? Toužíte po načerpání energie, vychutnání si čistého, horského vzduchu a okolního klidu? Vydejte se do Jizerských hor, které vám mohou vše zmíněné nabídnout! Jizerské hory zná  téměř každý, málokdo však již ví, že patří mezi nejčistší hory u nás. Každý, kdo hledá autentický zážitek v horské přírodě, se vším co k němu patří, včetně horských túr, cyklo výletů, nordic walkingu či třeba jen poklidných procházek po horských loukách a stráních, si tu najde své.


Toulky přírodou

Do „Jizerek“, jak jim familiárně říkají nejenom zdejší, ale také turisté, se můžete vydat po celý rok. Hlavní sezónou je však ta letní a zimní. Během zimy vás uchvátí zasněžená romantická údolí, kopce poseté roubenými chalupami, v létě hluboké lesy, nesčetné vodopády, které jsou k vidění od jara, horské louky či zdejší slatě. Jizerská příroda je rozmanitá a je také domovem mnohých chráněných druhů rostlin i zvířat. Při troše štěstí na ně při svých toulkách jizerskou přírodou skutečně narazíte.


Za kulturou regionu

Jizerské hory – to ovšem není jen krásná severočeská příroda. Na vaše „výzkumné cesty“ se těší historické památky, pověstné a téměř symbolické rozhledny zdobící mnohé ze zdejších kopců, regionální gastronomie, řemeslné trhy a mnohé regionální události, která vám přiblíží zdejší život. Budou také jedinečnou příležitostí pro setkání s místními, kteří vám rádi o zvycích a tradicích povyprávějí, stejně tak se rádi podělí o některé z tradičních horských historek.


Sport na všechny způsoby

Zdejší kopce a hory jsou doslova druhým domovem jedinců se sportovní duší. Kvalitní infrastruktura a vysoká úroveň sportovního zázemí je jistotou skvělého sportovního zážitku. V létě jsou Jizerské hory vyhledávány pro turistické a v posledních letech stále častěji také cyklistické výpravy. V zimě se Jizerky stávají doslova mekkou běžkařů a rodinného sjezdového lyžování. Pro svůj oblý reliéf zde mají cyklisté a běžkaři ideální podmínky, kterých náležitě využívají. Velmi hustá síť značených turistických cest uspokojí doslova každého. Nejenom lyžaři, běžkaři a cyklisté, ale také třeba horolezci zde najdou vše, co si sportovec může přát. Váš sportovní zážitek z „Jizerek“ bude nezapomenutelný!


Hlavní sportovní areály Jizerských hor:

- Tanvaldský Špičák
- Severák
- Bedřichov


Vše pro rodinu

Ačkoliv je zázemí pro rodiny s dětmi na západě samozřejmostí, u nás jsou standardní a nadstandardní služby ještě „v plenkách“. Neplatí to však pro Jizerky! Ať už lyžařské či sportovní areály, restaurace či muzea, všude počítáme nejen s vámi, ale i vašimi ratolestmi a snažíme se nabídku služeb a zázemí upravit tak, abychom vás ušetřili co nejvíce starostí. Samozřejmostí jsou sportovní instruktoři pro děti, dětské koutky a hřiště, hlídání přímo na svahu a jídelní lístky přizpůsobené dětské stravě.

Rodinný výlet si tu užijete jako nikdy předtím.

Skvělá poloha, velký výběr ubytování Neopomenutelnou výhodou Jizerských hor je jejich poloha. Z Prahy, ze Středočeského kraje, ale také Polska a Německa se sem dostanete pohodlnou cestou po dálnici, která navíc netrvá dlouho. Další výhodou je široká nabídka ubytování. Ať už hledáte romantickou roubenku, soukromí v apartmánu, luxus a pohodlí v hotelu či rodinný penzion s dětským hřištěm, vše tu najdete!

Partneři skiarény

inogyAuto loudaAlpine PROHotel PetřínK2Jizerské horySitour