Doporučené cyklotrasy

Připravili jsme pro Vás několik tipů na trasy z vrcholu Tanvaldského Špičáku k dolní stanici lanové dráhy. Trasy je možné zdolat na horském či trekingovém kole, koloběžce ale i pěšky.

TRASA Č. 1.   Na Špičku

Délka trasy – 6,2 km, lesní cesty a silnice

Popis: Z vrcholu Tanvaldského Špičáku sjedete na rozcestí Pod Špičákem. Modrá značka Vás dovede k rozhledně Špička na Malém Špičáku. Po návratu na jižní sedlo sjedete po modré směr Horní Tanvald, kde se napojíte na cyklostezku č. 3025. Po ní dojedete k údolí Kamenice a pak dále zpět k dolní stanici lanovky.

 

spicka.jpg    mapycz_qr_spicka.pngTRASA Č. 2. - Za výhledy na rozhlednu Světlý vrch

Délka trasy – 6,8 km, lesní cesty a silnice

Popis: Od rozhledny sjedete do sedla Špičáku v Albrechticích. Poté vystoupáte po zelené na Světlý vrch, kde stojí stejnojmenná rozhledna. Po vyhlídce pokračujte stále po zelené až na rozcestí Albrechtice-u zvoničky.  Dále po žluté k Hřebenovce č. 3022, která Vás dovede zpět do centra Albrechtic a dolů na spodní stanci lanovky.

svetlyvrch.jpgsvetlyvrch_qr.png

 

TRASA Č. 3 - Desnou po stopách skláře Riedla

Délka trasy – 15,7 km, lesní cesty a silnice


Popis: Sjedete do sedla v Albrechticích a dále pokračujete po modré do Desné. Pojedete okolo skokanských můstků a pomníku katastrofy na Bílé Desné. Silnicí „Zásnubní“ kolem skláren se dostanete k Riedlově hrobce. Stezka Vás dovede zpět do města, kde si můžete prohlédnout Riedlovu vilu s infocentrem. Poté se napojíte na cyklostezku podél řeky Desné do Tanvaldu, z nějž údolím Kamenice opět dorazíte k dolní stanici lanovky.

riedl.jpgriedl_qr.png

 

TRASA Č. 4 - K Protržené přehradě

Délka trasy - 16 km, silnice a lesní cesty

Popis: Po silnici sjedete do sedla Albrechtic, poté po modré do Desné. Cyklostezkou č. 3019 vystoupáte k Protržené přehradě. Zpět k dolní stanici lanovky se dostanete Hřebenovkou č. 3020.

protrzena.jpgprotrzena_qr.png

 

TRASA Č. 5 - Na rozhlednu Slovanku

Délka trasy - 23 km, silnice a lesní cesty

Popis: Po silnici sjedete do sedla Albrechtic, hřebenovkou č. 3022 se dostanete do Josefova Dolu. Poté vystoupáte k Josefodolské přehradě. Pokračujte ke Kapličce v Hraběticích. Přes Skiareál Severák vystoupáte k nejstarší železné rozhledně v Čechách Slovance. Po modré stezce sjedete zpět do Josefova Dolu, odkud je to kousek zpět k dolní stanici lanovky.

mapy_slovanka1.jpgmapycz_qr_1_slovanka.png

 


TRASA Č. 6 Na rozhlednu Černou studnici

Délka trasy - 21 km, silnice a lesní cesty

Popis: Z rozcestí Pod Špičákem se svezete po modré na Horní Tanvald, odkud Vás již povedou cyklostezky. Přes Smržovku a kolem sáňkařské dráhy vystoupáte k rozhledně Černá Studnice. Kde na Vás čeká občerstvení a arboretum s minizoo. Zpět pojedete Hřebenovkou na Vrchůru a do Smržovky a pak dále po cyklostezce 4310 k dolní stanici lanovky.

mapy_studnice_1.jpgmapycz_qr_studnice.png

 

 

Partneři skiarény

InnogyAuto LoudaAlpine ProPetřínSCRJSitourLesy ČR