info
1. 5. - zahájení letního provozu lanové na Tanvaldský Špičák

O skiareálu Tanvaldský Špičák

NOVINKY 2022/23 - nové bezpečně dětské hřiště na Špičáku 2. 

LANOVKA A VLEKY

Ve ski areálu Tanvaldský Špičák, který je největším lyžařským areálem v Jizerských horách, přepravují od roku 2018 lyžaře 2 4-sedačkové lanové dráhy. Na Tan. Špičáku I se jedná o 4-sedačkovou lanová dráha 4-CLF od firmy Doppelmayer. Lanovka s neodpojitelnými sedačkami, kde s nástupem lyžařům pomáhá pojezdový pás. V druhé části areálu, Tan. Špičák II, pak na vrchol vede 4-sedačka od firmy Leitner. Toto je odpojitelná 4-sedačka s bublinou. Ve ski areálu se dále nachází 5 vleků typu poma - Zalomený, Pod lesem, 2x Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování na vleku Zalomený v části Tanvaldský Špičák II. Výkonný zasněžovací systém je zárukou velmi dobrých sněhových podmínek i při nedostatku přírodního sněhu. 

SJEZDOVKY

V roce 2014 byla vybudována 1.180m dlouhá a 40m široká Kostelní sjezdovka. Jedná se o nově vybudovanou rodinnou sjezdovku, obtížnosti modrá / červená, která vede z vrcholu Špičáku do Albrechtic na Špičák II. Kostelní se jmenuje díky výhledu na 2 kostely, které jsou při sjíždění sjezdovky vidět.
Ve ski areálu Tanvaldský Špičák si zalyžujete na celkem 8.200m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Turistická je dlouhá 1.760m s 280 metrovým převýšením. Ve ski areálu je 5 sjezdových tratí delších než 1 km a ve ski areálu naleznete sjezdovky všech stupňů obtížností - od nejtěžší černé až po lehké modré. 100% sjezdových tratí je vybaveno systémem technického zasněžování a denně upravovány. Večerní lyžování na 600m dlouhé sjezdovce Špičák 2 Zalomený. Jedná se o nejdelší sjezdovky v Jizerkách!

DOPRAVA A PARKOVÁNÍ

Ski areál je velice dobře dostupný autem. Jizerské hory leží zhruba 110km severně od Prahy. Samotný ski areál pak naleznete v obci Albrechtice v Jizerských horách. Příjezd po D10 do Turnova, dále přes Jablonec nad Nisou a Smržovku. V areálu jsou k dispozici 2 bezplatná parkoviště pro osobní auta či autobusy s celkovou kapacitou cca 500 míst. Parkovací plochy naleznete přímo u nástupu na lanovku či lyžařský vlek. Do ski areálu je možné vydat se i vlakem, V blízkosti nástupu na lanovku Špičák 1 je vlaková stanice Tanvaldský Špičák.

Partneři skiarény

inogyAuto loudaAlpine PROHotel PetřínK2Jizerské horySitour