SkiarĂ©na Jizerky SkiarĂ©na Jizerky ZIMA LÉTO
ROZHLEDNA TANVALDSKÝ ŠPIČÁK LETNÍ PROVOZ LANOVÉ DRÁHY FOTBAL GOLF SEVERÁK PŮJČOVNA ELEKTROKOL A KOLOBĚŽEK

Doporučené cyklotrasy

Připravili jsme pro Vás několik tipů na trasy z vrcholu Tanvaldského Špičáku k dolní stanici lanové dráhy. Trasy je možné zdolat na horském či trekingovém kole, koloběžce ale i pěšky.

Trasa č. 1

Délka trasy - 7 km, asfalt / lesní cesty, lehká

Popis - z vrcholu Tanvaldského Špičáku sjedete do Tanvaldu ke kempu u motokrosu a poté přes řeku a po silnici do Jiřetína, okolo továrny Detoa, až na parkoviště k dolní stanici lanové dráhy.

Trasa č. 2

Délka trasy - 10 km, lesní cesty a silnice, střední

Popis - od rozhledny sjedete do sedla Špičáku v Albrechticích, Poté vystoupáte na Mariánskou horu a po asfaltové silnici sjíždíte do Josefova Dolu. Poté náselduje další přejezd až na parkoviště u lanovky.

Trasa č. 3

Délka trasy - 14 km, asfaltové silnice a lesní cesty / pěšiny, střední náročnost

Popis - sjedete do sedla v Albrechticích a dále pokračujete do Desné k vodopádům na řece Desná. Vysoupáte k Sokolské chatě. Následuje sjezd k hlavní silnici v Desné. Silnici přejedete a pokračujete okolo Riedlovy hrobky a skoi areálu Desná Parlament. Poté pokračujete podél řeky okolo Tanvaldu a po silnici přijedete k parkovišti u lanové dráhy.

Trasa č. 4

Délka trasy - 8,5 km, asfaltové silnice a lesní cesty, lehká

Popis - sjedete od rozhledny do sedla v Albrechticích. Vrstevnicovou cestou objíždíte Špičák a sjezdovky. Silnicí podél Kamenice se vracíte okolo továrny Detoa zpět na parkoviště u dolní stanice lanovky.

 

Kliknutím na mapu se zobrazí detail mapy v novém okně.