SkiarĂ©na Jizerky SkiarĂ©na Jizerky ZIMA LÉTO
ROZHLEDNA TANVALDSKÝ ŠPIČÁK LETNÍ PROVOZ LANOVÉ DRÁHY FOTBAL GOLF SEVERÁK PŮJČOVNA ELEKTROKOL A KOLOBĚŽEK

Doporučené trasy

Trasa č. 1 - Okruh na Královku k Josefodolské přehradě a na Slovanku

délka 10km, náročnost střední

Popis: Kolem Kapličky po silnici stoupáte na rozhlednu Královka. Odtud po kombinaci asfaltové silnice a lesní cesty sjíždíte k Josefodolské přehradě. Stoupáním po asfaltové silnice se dostanete znovu na rozcestí u Kpaličky. Odtud přes louku a následný výjezd dojedete k rozhledně Slovanka. Poté již zbývá pouze sjezd k Malé Arnice.

Kliknutím na mapu si ji zobrazíte na www.mapy.cz.

 

Trasa č. 2 - Okruh okolo Josefodolské přehrady a na Novou Louku

délka 14 km, náročnost střední

Kliknutím na mapu si ji zobrazíte na www.mapy.cz.

 

Trasa Severák/ Hrabětice- Janov nad Nisou/ Bobová dráha

Sjezdová trasa dlouhá 3,5 km vede Malým semerinkem, po klidné silnici. Cestou se můžete zastavit v Minizoo, kde potkáte velblouda Baka a další zvířátka. Dále je pak na cestě lanový park Artur s vysokými i nízkými překážkami. Cílem je Bobová dráha i s restaurací.

Trasa Severák/ Hrabětice - Tanvaldský Špičák
délka: 9 km, převýšení 177 m  

Nenáročná cesta většinou klesajícího charakteru údolím říčky Kamenice, dlouhá je však 9 kilometrů. Po cestě je více možností k občerstvení. Cílem je lanová dráha Tanvaldský Špičák, kterou se dostanete k rozhledně a kamenné vyhlídce.

Odkaz na podrobnou trasu na mapy.cz ZDE.

Trasa Severák/ Hrabětice - Chata Královka/ Prezidentská chata
délka: 3 km

Vyhlídková trasa vede po klidné silnici a je dlouhá 3 km. Výhledy na Jablonec i na Jizerské hory jsou odměnou za mírné stoupání k rozhledně Královce. Občerstvení před sjezdem dolů je ideální přímo na rozhledně Královka nebo na Prezidentské chatě. Dohromady má trasa 6km s návratem zpět na Severák.

Trasa Jizerka-Smědava- Souš
délka: 15 km

Delší trať vede ze sklářské osady Jizerka na Smědavu, kde je restaurace. Poté jízda převážně z kopce na přehradu Souš, zásobárnu pitné vody pro Jablonecký kraj s výletní restaurací. Ze Souše je pak možné přejít pěšky přes hřeben zpět na Jizerku nebo se nechat odvézt s koloběžkami. Délka trati je 15 km, je však možné ji zkrátit na půlku- Jizerka-Smědava nebo Smědava-Souš.